BABY GIFT SET
BS 7PC ECOMM SET_SOOTHERS N SHAKERS
13079-000-000-06-E
BABY GIFT SET
13079-000-000-06-E
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 3 - 36 months |
| Style Number | 13079 |
|---|---|
| Version Number | 13079-000 |
| Material | 13079-000-000-06-E |
| Brand | Bright Starts™ |
| Category | BABY BOX TOYS |
| SubCategory | BABY GIFT SET |
| EAN | 0074451130791 |
| Item UPC | 074451130791 |
| Color | MULTI COLOR |
| Assembled Dimensions (in) | 3.7" (H) x 10.6" (W) x 11.8" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 9.4 cm (H) x 26.92 cm (W) x 29.97 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.704 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.32 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 4.0" (H) x 11.5" (W) x 10.0" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 10.16 cm (H) x 29.21 cm (W) x 25.4 cm (L) |
| Case Pack QTY | 6.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.939006 |
| Case Pack Cube (m) | 0.027 |
| Case Pack Weight (lb) | 5.588 |
| Case Pack Weight (kg) | 2.54 |
| Case Pack Dimensions (in) | 6.8" (H) x 10.8" (W) x 22.1" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 17.27 cm (H) x 27.43 cm (W) x 56.13 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 6 PCS |
| Batteries Required | Not Required |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|