BOUNCER
ING INLIGHTEN BOUNCER_KITT
13106-000-00B-03-R
BOUNCER
13106-000-00B-03-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Infant |
| User Age Range | 0 - 6 months |
| User Weight Range (lb) | 0 - 20 lb |
| User Weight Range (kg) | 0 - 9 kg |
| Style Number | 13106 |
|---|---|
| Version Number | 13106-000 |
| Material | 13106-000-00B-03-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | SEATS |
| SubCategory | BOUNCER |
| EAN | 0074451131064 |
| Item UPC | 074451131064 |
| Color | GREY |
| Fashion | KITT |
| Platform | InLighten Bouncer |
| Assembled Dimensions (in) | 21.65" (H) x 23.03" (W) x 26.77" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 54.99 cm (H) x 58.5 cm (W) x 68.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 6.688 |
| Weight of Product Alone (kg) | 3.04 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 13.78" (H) x 22.64" (W) x 5.63" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 35.0 cm (H) x 57.5 cm (W) x 14.3 cm (L) |
| Case Pack QTY | 3.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 3.356306 |
| Case Pack Cube (m) | 0.095 |
| Case Pack Weight (lb) | 25.146 |
| Case Pack Weight (kg) | 11.43 |
| Case Pack Dimensions (in) | 23.62" (H) x 14.17" (W) x 17.32" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 60.0 cm (H) x 36.0 cm (W) x 44.0 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 3 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Required |
| Battery 1 Included | Not Included |
| Battery 1 Life | 180.0 |
| Battery 1 Qty | 3 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | C |
| Battery 1 Type | Alkaline |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|