WALKER
BE OE OPUS 4IN1 WALKER
13107-000-000-01-R
WALKER
13107-000-000-01-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 6 - 24 months |
| Style Number | 13107 |
|---|---|
| Version Number | 13107-000 |
| Material | 13107-000-000-01-R |
| Brand | Baby Einstein™ |
| Category | PLAYGEAR |
| SubCategory | WALKER |
| EAN | 0074451131071 |
| Item UPC | 074451131071 |
| Color | MULTI COLOR |
| Fashion | OCEAN EXPLORER |
| Collection | Ocean Explorers |
| Platform | X-Frame: 3-in-1 Walker, U-base |
| Assembled Dimensions (in) | 23.23" (H) x 25.2" (W) x 28.54" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 59.0 cm (H) x 64.0 cm (W) x 72.5 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 13.0 in (H) x 25.5 in (W) x 28.5 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 33.02 cm (H) x 64.77 cm (W) x 72.4 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 8.998 |
| Weight of Product Alone (kg) | 4.09 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 29.5" (H) x 25.6" (W) x 7.15" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 74.93 cm (H) x 65.02 cm (W) x 18.16 cm (L) |
| Case Pack QTY | 1.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 3.124451 |
| Case Pack Cube (m) | 0.088 |
| Case Pack Weight (lb) | 12.474 |
| Case Pack Weight (kg) | 5.67 |
| Case Pack Dimensions (in) | 29.5" (H) x 25.6" (W) x 7.15" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 74.93 cm (H) x 65.02 cm (W) x 18.16 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Required |
| Battery 1 Included | Not Included |
| Battery 1 Life | 144.0 |
| Battery 1 Qty | 3 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | AA |
| Battery 1 Type | Alkaline |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|