BASSINET
ING DH 3IN1 BASSINET_LUME
16645-000-000-01-R
BASSINET
16645-000-000-01-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Infant |
| User Age Range | 0 - 12 months |
| User Weight Range (lb) | 0 - 25 lb |
| User Weight Range (kg) | 0 - 11 kg |
| Style Number | 16645 |
|---|---|
| Version Number | 16645-000 |
| Material | 16645-000-000-01-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | BASSINET & PLAY YARDS |
| SubCategory | BASSINET |
| EAN | 0074451166455 |
| Item UPC | 074451166455 |
| Color | GREY |
| Assembled Dimensions (in) | 38.6" (H) x 46.7" (W) x 27.6" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 98.04 cm (H) x 118.62 cm (W) x 70.1 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 30.47 |
| Weight of Product Alone (kg) | 13.85 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 35.8" (H) x 20.8" (W) x 6.7" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 90.93 cm (H) x 52.83 cm (W) x 17.02 cm (L) |
| Case Pack QTY | 1.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 2.88737 |
| Case Pack Cube (m) | 0.082 |
| Case Pack Weight (lb) | 34.76 |
| Case Pack Weight (kg) | 15.8 |
| Case Pack Dimensions (in) | 35.8" (H) x 20.8" (W) x 6.7" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 90.93 cm (H) x 52.83 cm (W) x 17.02 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Required |
| Battery 1 Included | Not Included |
| Battery 1 Life | 180.0 |
| Battery 1 Qty | 3 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | C |
| Battery 1 Type | Alkaline |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|