BABY BOX TOY
BE HAPE SHOPPING BASKET TODDLER TOY
16659-000-000-04-R
BABY BOX TOY
16659-000-000-04-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Child |
| User Age Range | 9 - 48 months |
| Style Number | 16659 |
|---|---|
| Version Number | 16659-000 |
| Material | 16659-000-000-04-R |
| Brand | Baby Einstein™ |
| Partnership | Hape™ |
| Category | BABY BOX TOYS |
| SubCategory | BABY BOX TOY |
| EAN | 0074451166592 |
| Item UPC | 074451166592 |
| Color | MULTI COLOR |
| Assembled Dimensions (in) | 5.63" (H) x 10.5" (W) x 7.95" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 14.3 cm (H) x 26.67 cm (W) x 20.19 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 1.716 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.78 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 9.5" (H) x 11.5" (W) x 8.3" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 24.13 cm (H) x 29.21 cm (W) x 21.08 cm (L) |
| Case Pack QTY | 4.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 2.032571 |
| Case Pack Cube (m) | 0.058 |
| Case Pack Cube (cm) | 57555.994 |
| Case Pack Weight (lb) | 11.286 |
| Case Pack Weight (kg) | 5.13 |
| Case Pack Dimensions (in) | 12.4" (H) x 16.0" (W) x 17.7" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 31.5 cm (H) x 40.64 cm (W) x 44.96 cm (L) |
| Number Of Inners | 4.0 |
| Units Per Inner | 1.0 |
| Inner Description | 4 INNERS W/ 1 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Required |
| Battery 1 Brand | Hi-W |
| Battery 1 Capacity (mAh) | 450 |
| Battery 1 Code | R03 |
| Battery 1 Included | For Demo Only |
| Battery 1 Life | 300.0 |
| Battery 1 Manufacturer | Guangzhou Tiger Head Battery Group Co., LTD |
| Battery 1 Qty | 3 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | AAA |
| Battery 1 Type | Carbon Zinc |
| Battery 1 Voltage | 1.5V |
| Battery 1 Weight (g) | 9.5 |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|