BOOSTERS & CTHC
ING BABY BASE 2IN1 SEAT_PEONY
16726-000
BOOSTERS & CTHC
16726-000
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 6 - 36 months |
| User Weight Range (lb) | 16 - 33 lb |
| User Weight Range (kg) | 7 - 15 kg |
| Style Number | 16726 |
|---|---|
| Version Number | 16726-000 |
| Material | 16726-000 |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | MEALTIME |
| SubCategory | BOOSTERS & CTHC |
| Color | PEONY |
| Platform | Baby Base 2-in-1 |
| Assembled Dimensions (in) | 11.75" (H) x 17.25" (W) x 15.25" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 29.85 cm (H) x 43.82 cm (W) x 38.74 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 4.532 |
| Weight of Product Alone (kg) | 2.06 |
| Batteries Required | Not Required |
|---|