BABY PLUSH PEG
ING PLUSH PEG LOVEY_DENI
16820-000-00B-12-R
BABY PLUSH PEG
16820-000-00B-12-R
| Gender | Female |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 0 - 36 months |
| Style Number | 16820 |
|---|---|
| Version Number | 16820-000 |
| Material | 16820-000-00B-12-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| SubBrand | ITY by Ingenuity™ |
| Category | BABY PEG TOYS |
| SubCategory | BABY PLUSH PEG |
| EAN | 0074451168206 |
| Item UPC | 074451168206 |
| Color | PINK |
| Assembled Dimensions (in) | 11.0" (H) x 7.5" (W) x 2.0" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 27.94 cm (H) x 19.05 cm (W) x 5.08 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.11 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.05 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 12.6" (H) x 6.69" (W) x 1.97" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 32.0 cm (H) x 17.0 cm (W) x 5.0 cm (L) |
| Case Pack QTY | 12.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.457554 |
| Case Pack Cube (m) | 0.013 |
| Case Pack Weight (lb) | 2.64 |
| Case Pack Weight (kg) | 1.2 |
| Case Pack Dimensions (in) | 7.28" (H) x 7.99" (W) x 13.58" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 18.5 cm (H) x 20.3 cm (W) x 34.5 cm (L) |
| Number Of Inners | 4.0 |
| Units Per Inner | 3.0 |
| Inner Description | 4 INNERS W/ 3 PCS |
| Batteries Required | Not Required |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|