BABY GIFT SET
BS GRASP THE DAY GIFT SET
16908-000-000-04-R
BABY GIFT SET
16908-000-000-04-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 0 - 36 months |
| Style Number | 16908 |
|---|---|
| Version Number | 16908-000 |
| Material | 16908-000-000-04-R |
| Brand | Bright Startsโข |
| Category | BABY BOX TOYS |
| SubCategory | BABY GIFT SET |
| EAN | 0074451169081 |
| Item UPC | 074451169081 |
| Color | MULTI COLOR |
| Assembled Dimensions (in) | 5.91" (H) x 3.94" (W) x 3.94" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 15.0 cm (H) x 10.0 cm (W) x 10.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.134 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.061 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 6.1" (H) x 6.57" (W) x 3.7" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 15.5 cm (H) x 16.7 cm (W) x 9.4 cm (L) |
| Case Pack QTY | 4.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.419538 |
| Case Pack Cube (m) | 0.012 |
| Case Pack Weight (lb) | 2.024 |
| Case Pack Weight (kg) | 0.92 |
| Case Pack Dimensions (in) | 6.5" (H) x 7.09" (W) x 15.75" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 16.5 cm (H) x 18.0 cm (W) x 40.0 cm (L) |
| Number Of Inners | 4.0 |
| Units Per Inner | 1.0 |
| Inner Description | 4 INNERS W/ 1 PCS |
| Batteries Required | Not Required |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|