PLAY GYM
BS PINK PALMS TIKI TOY BAR ACTIVITY GYM
16932-000-000-01-E
PLAY GYM
16932-000-000-01-E
| Gender | Female |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 0 - 18 months |
| Style Number | 16932 |
|---|---|
| Version Number | 16932-000 |
| Material | 16932-000-000-01-E |
| Brand | Bright Starts™ |
| Category | PLAY GYMS |
| SubCategory | PLAY GYM |
| EAN | 0074451169326 |
| Item UPC | 074451169326 |
| Color | PINK |
| Assembled Dimensions (in) | 17.5" (H) x 27.4" (W) x 31.3" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 44.45 cm (H) x 69.6 cm (W) x 79.5 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 2.8 in (H) x 20.1 in (W) x 13.8 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 7.11 cm (H) x 51.05 cm (W) x 35.1 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 1.012 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.46 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 2.4" (H) x 20.1" (W) x 13.8" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 6.09 cm (H) x 51.05 cm (W) x 35.05 cm (L) |
| Case Pack QTY | 1.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.384819 |
| Case Pack Cube (m) | 0.011 |
| Case Pack Weight (lb) | 1.448 |
| Case Pack Weight (kg) | 0.658 |
| Case Pack Dimensions (in) | 2.4" (H) x 20.1" (W) x 13.8" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 6.09 cm (H) x 51.05 cm (W) x 35.05 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
| Batteries Required | Not Required |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|