FLOOR SEAT
BS SUPER SEAT PINK
16979-013-000-02-R
| Gender | Female |
|---|
| User Age Group | Toddler |
|---|
| User Age Range | 6 - 36 months |
|---|
| Style Number | 16979 |
|---|
| Version Number | 16979-013 |
|---|
| Material | 16979-013-000-02-R |
|---|
| Brand | Bright Starts™ |
|---|
| Category | MEALTIME |
|---|
| SubCategory | FLOOR SEAT |
|---|
| EAN | 0074451997813 |
|---|
| Item UPC | 074451997813 |
|---|
| Color | PINK |
|---|
| Assembled Dimensions (in) | 22.05" (H) x 22.44" (W) x 22.44" (L) |
|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 56.0 cm (H) x 57.0 cm (W) x 57.0 cm (L) |
|---|
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
|---|
| Weight of Product Alone (lb) | 4.202 |
|---|
| Weight of Product Alone (kg) | 1.91 |
|---|
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 16.93" (H) x 17.32" (W) x 9.06" (L) |
|---|
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 43.0 cm (H) x 44.0 cm (W) x 23.0 cm (L) |
|---|
| Case Pack QTY | 2.0 |
|---|
| Case Pack Cube (ft) | 3.361073 |
|---|
| Case Pack Cube (m) | 0.095 |
|---|
| Case Pack Cube (cm) | 95175.0 |
|---|
| Case Pack Weight (lb) | 15.18 |
|---|
| Case Pack Weight (kg) | 6.9 |
|---|
| Case Pack Dimensions (in) | 17.72" (H) x 17.72" (W) x 18.5" (L) |
|---|
| Case Pack Dimensions (cm) | 45.0 cm (H) x 45.0 cm (W) x 47.0 cm (L) |
|---|
| Number Of Inners | 0.0 |
|---|
| Units Per Inner | 0.0 |
|---|
| Inner Description | 0 INNERS W/ 2 PCS |
|---|
| Batteries Required | Not Required |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL | - AT
- AU
- BE
- CA
- DE
- ES
- FR
- GB
- IE
- IT
- LU
- MX
- NZ
- PL
- US
|
|---|
Products in this grouping
4 products