WATER MAT
BS DB LITTLE MERMAID SEA TREAS WATER MAT
17110-000-000-06-R
WATER MAT
17110-000-000-06-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Infant |
| User Age Range | 0 - 12 months |
| Style Number | 17110 |
|---|---|
| Version Number | 17110-000 |
| Material | 17110-000-000-06-R |
| Brand | Bright Starts™ |
| Partnership | Disney Baby™ |
| Category | PLAY GYMS |
| SubCategory | WATER MAT |
| EAN | 0074451171107 |
| Item UPC | 074451171107 |
| Color | PURPLE |
| Assembled Dimensions (in) | 1.26" (H) x 18.0" (W) x 15.0" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 3.2 cm (H) x 45.72 cm (W) x 38.1 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 1.57 in (H) x 5.51 in (W) x 5.7 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 4.0 cm (H) x 14.0 cm (W) x 14.5 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.334 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.152 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 6.9" (H) x 6.0" (W) x 2.2" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 17.53 cm (H) x 15.24 cm (W) x 5.59 cm (L) |
| Case Pack QTY | 6.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.325831 |
| Case Pack Cube (m) | 0.009 |
| Case Pack Cube (cm) | 9226.513 |
| Case Pack Weight (lb) | 2.772 |
| Case Pack Weight (kg) | 1.26 |
| Case Pack Dimensions (in) | 6.8" (H) x 7.2" (W) x 11.5" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 17.27 cm (H) x 18.29 cm (W) x 29.21 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 6 PCS |
| Batteries Required | Not Required |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|