POTTY
ING MY SIZE POTTY PRO PINK
17137-000-000-02-R
POTTY
17137-000-000-02-R
| Gender | Female |
|---|---|
| User Age Group | Child |
| User Age Range | 18 - 60 months |
| User Weight Range (lb) | 0 - 50 lb |
| User Weight Range (kg) | 0 - 23 kg |
| Style Number | 17137 |
|---|---|
| Version Number | 17137-000 |
| Material | 17137-000-000-02-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| SubBrand | Summer by Ingenuity™ |
| Category | POTTY TRAINING |
| SubCategory | POTTY |
| EAN | 0012914171370 |
| Item UPC | 012914171370 |
| Color | PINK |
| Assembled Dimensions (in) | 11.81" (H) x 10.51" (W) x 15.55" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 30.0 cm (H) x 26.7 cm (W) x 39.5 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 2.2 |
| Weight of Product Alone (kg) | 1 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 15.47" (H) x 13.43" (W) x 6.1" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 39.3 cm (H) x 34.1 cm (W) x 15.5 cm (L) |
| Case Pack QTY | 2.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 1.699931 |
| Case Pack Cube (m) | 0.048 |
| Case Pack Weight (lb) | 7.634 |
| Case Pack Weight (kg) | 3.47 |
| Case Pack Dimensions (in) | 15.94" (H) x 13.07" (W) x 14.09" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 40.5 cm (H) x 33.2 cm (W) x 35.8 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 2 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Required |
| Battery 1 Brand | Hi-W |
| Battery 1 Capacity (mAh) | 450 |
| Battery 1 Code | R03 |
| Battery 1 Included | For Demo Only |
| Battery 1 Life | 200.0 |
| Battery 1 Manufacturer | Guangzhou Tiger Head Battery Group Co., LTD |
| Battery 1 Qty | 2 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | AAA |
| Battery 1 Type | Carbon Zinc |
| Battery 1 Voltage | 1.5V |
| Battery 1 Weight (g) | 9.5 |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|