POTTY
ING PREPARE TO POTTY 3-IN-1 SYSTEM PINK
17143-013-000-02-R
POTTY
17143-013-000-02-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Child |
| User Age Range | 18 - 60 months |
| Style Number | 17143 |
|---|---|
| Version Number | 17143-013 |
| Material | 17143-013-000-02-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| SubBrand | Summer by Ingenuity™ |
| Category | POTTY TRAINING |
| SubCategory | POTTY |
| EAN | 0074451171435 |
| Item UPC | 074451171435 |
| Color | PINK |
| Assembled Dimensions (in) | 10.43" (H) x 12.6" (W) x 14.57" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 26.5 cm (H) x 32.0 cm (W) x 37.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 5.71 in (H) x 12.6 in (W) x 14.6 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 14.5 cm (H) x 32.0 cm (W) x 37.0 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 2.86 |
| Weight of Product Alone (kg) | 1.3 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 15.08" (H) x 13.27" (W) x 5.75" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 38.3 cm (H) x 33.7 cm (W) x 14.6 cm (L) |
| Case Pack QTY | 2.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 1.415853 |
| Case Pack Cube (m) | 0.04 |
| Case Pack Weight (lb) | 8.58 |
| Case Pack Weight (kg) | 3.9 |
| Case Pack Dimensions (in) | 15.55" (H) x 11.42" (W) x 13.78" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 39.5 cm (H) x 29.0 cm (W) x 35.0 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 2 PCS |
| Batteries Required | Not Required |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|