WALKER
ING SMOOTH STRIDES CHAMBRAY WALKER
17151-083
WALKER
17151-083
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Infant |
| User Age Range | 6 - 12 months |
| Style Number | 17151 |
|---|---|
| Version Number | 17151-083 |
| Material | 17151-083 |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | PLAYGEAR |
| SubCategory | WALKER |
| Color | CHAMBRAY |
| Fashion | CHAMBRAY STRIPES |
| Assembled Dimensions (in) | 19.49" (H) x 27.95" (W) x 25.2" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 49.5 cm (H) x 71.0 cm (W) x 64.0 cm (L) |
| Collapsed Dimensions (in) | 19.09 in (H) x 27.56 in (W) x 24.8 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 48.5 cm (H) x 70.0 cm (W) x 63.0 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 7.348 |
| Weight of Product Alone (kg) | 3.34 |
| Batteries Required | Not Required |
|---|