BABY BOX TOY
BS HAB POPPIN FROG BALL PLAY
17159-000-000-04-R
BABY BOX TOY
17159-000-000-04-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 6 - 36 months |
| Style Number | 17159 |
|---|---|
| Version Number | 17159-000 |
| Material | 17159-000-000-04-R |
| Brand | Bright Starts™ |
| Category | BABY BOX TOYS |
| SubCategory | BABY BOX TOY |
| EAN | 0074451171596 |
| Item UPC | 074451171596 |
| Color | MULTI COLOR |
| Assembled Dimensions (in) | 6.97" (H) x 10.98" (W) x 8.03" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 17.7 cm (H) x 27.9 cm (W) x 20.4 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 1.472 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.669 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 7.91" (H) x 11.61" (W) x 8.66" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 20.1 cm (H) x 29.5 cm (W) x 22.0 cm (L) |
| Case Pack QTY | 4.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 2.145366 |
| Case Pack Cube (m) | 0.061 |
| Case Pack Weight (lb) | 11.264 |
| Case Pack Weight (kg) | 5.12 |
| Case Pack Dimensions (in) | 8.86" (H) x 17.72" (W) x 23.62" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 22.5 cm (H) x 45.0 cm (W) x 60.0 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 4 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Required |
| Battery 1 Brand | Hi-W |
| Battery 1 Capacity (mAh) | 2400 |
| Battery 1 Code | LR6 |
| Battery 1 Included | For Demo Only |
| Battery 1 Life | 192.0 |
| Battery 1 Manufacturer | Guangzhou Tiger Head Battery Group Co., LTD |
| Battery 1 Qty | 4 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | AA |
| Battery 1 Type | Alkaline |
| Battery 1 Voltage | 1.5V |
| Battery 1 Weight (g) | 23.5 |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|