GATES
ING CUSTOMIZABLE SLAT PANEL GATE
17271-004
GATES
17271-004
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 6 - 24 months |
| Style Number | 17271 |
|---|---|
| Version Number | 17271-004 |
| Material | 17271-004 |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | SAFETY |
| SubCategory | GATES |
| Color | NATURAL |
| Assembled Dimensions (in) | 27.99" (H) x 35.98" (W) x 1.5" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 71.1 cm (H) x 91.4 cm (W) x 3.8 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 28.66 in (H) x 29.69 in (W) x 1.5 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 72.8 cm (H) x 75.4 cm (W) x 3.8 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 9.24 |
| Weight of Product Alone (kg) | 4.2 |
| Batteries Required | Not Required |
|---|