GATES
ING DOORWAY 42WSERIES INDOOR OUTDOOR BLK
17272-090-000-05-R
GATES
17272-090-000-05-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 6 - 24 months |
| Style Number | 17272 |
|---|---|
| Version Number | 17272-090 |
| Material | 17272-090-000-05-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | SAFETY |
| SubCategory | GATES |
| EAN | 0074451172722 |
| Item UPC | 074451172722 |
| Color | BLACK |
| Assembled Dimensions (in) | 23.98" (H) x 1.38" (W) x 41.97" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 60.9 cm (H) x 3.5 cm (W) x 106.6 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 25.59 in (H) x 1.38 in (W) x 22.0 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 65.0 cm (H) x 3.5 cm (W) x 56.0 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 2.783 |
| Weight of Product Alone (kg) | 1.265 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 25.39" (H) x 22.05" (W) x 6.69" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 64.5 cm (H) x 56.0 cm (W) x 17.0 cm (L) |
| Case Pack QTY | 5.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 2.168462 |
| Case Pack Cube (m) | 0.061 |
| Case Pack Weight (lb) | 16.5 |
| Case Pack Weight (kg) | 7.5 |
| Case Pack Dimensions (in) | 25.39" (H) x 6.69" (W) x 22.05" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 64.5 cm (H) x 17.0 cm (W) x 56.0 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 5 PCS |
| Batteries Required | Not Required |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|