ACTIVITY CENTER
BS DB NEMO POP N JUMP
17360-050-000-01-R
ACTIVITY CENTER
17360-050-000-01-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Infant |
| User Age Range | 6 - 12 months |
| Style Number | 17360 |
|---|---|
| Version Number | 17360-050 |
| Material | 17360-050-000-01-R |
| Brand | Bright Starts™ |
| Partnership | Disney Baby™ |
| Category | PLAYGEAR |
| SubCategory | ACTIVITY CENTER |
| EAN | 0074451173606 |
| Item UPC | 074451173606 |
| Color | BLUE |
| Assembled Dimensions (in) | 35.83" (H) x 26.38" (W) x 26.38" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 91.0 cm (H) x 67.0 cm (W) x 67.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 29.09 in (H) x 2.99 in (W) x 3.1 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 73.9 cm (H) x 7.6 cm (W) x 7.8 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 8.69 |
| Weight of Product Alone (kg) | 3.950 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 32.4" (H) x 9.65" (W) x 9.65" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 82.3 cm (H) x 24.5 cm (W) x 24.5 cm (L) |
| Case Pack QTY | 1.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 1.744565 |
| Case Pack Cube (m) | 0.049 |
| Case Pack Weight (lb) | 11.484 |
| Case Pack Weight (kg) | 5.22 |
| Case Pack Dimensions (in) | 32.4" (H) x 9.65" (W) x 9.65" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 82.3 cm (H) x 24.5 cm (W) x 24.5 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
| Batteries Required | Not Required |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|