ROCKER
ING EVERY SEASON ROCKING SEAT_WESLEY FR
17376-000-000-01-R
ROCKER
17376-000-000-01-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 0 - 30 months |
| Style Number | 17376 |
|---|---|
| Version Number | 17376-000 |
| Material | 17376-000-000-01-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | SEATS |
| SubCategory | ROCKER |
| EAN | 0074451173767 |
| Item UPC | 074451173767 |
| Color | GREY |
| Platform | Rocking Seat |
| Assembled Dimensions (in) | 29.53" (H) x 17.32" (W) x 31.5" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 75.0 cm (H) x 44.0 cm (W) x 80.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 8.66 in (H) x 17.32 in (W) x 31.5 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 22.0 cm (H) x 44.0 cm (W) x 80.0 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 7.128 |
| Weight of Product Alone (kg) | 3.24 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 16.93" (H) x 24.61" (W) x 4.53" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 43.0 cm (H) x 62.5 cm (W) x 11.5 cm (L) |
| Case Pack QTY | 1.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 1.287296 |
| Case Pack Cube (m) | 0.036 |
| Case Pack Weight (lb) | 10.366 |
| Case Pack Weight (kg) | 4.712 |
| Case Pack Dimensions (in) | 25.39" (H) x 5.0" (W) x 17.52" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 64.5 cm (H) x 12.7 cm (W) x 44.5 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Required |
| Battery 1 Included | Not Included |
| Battery 1 Life | 180.0 |
| Battery 1 Qty | 3 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | C |
| Ship to Countries_MATERIAL | GB |
|---|