BABY PLASTIC PEG
BS DB WTP JINGLE N SHAKE RATTLE TOY
17408-000-000-06-R
BABY PLASTIC PEG
17408-000-000-06-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 0 - 36 months |
| Style Number | 17408 |
|---|---|
| Version Number | 17408-000 |
| Material | 17408-000-000-06-R |
| Brand | Bright Starts™ |
| Partnership | Disney Baby™ |
| Category | BABY PEG TOYS |
| SubCategory | BABY PLASTIC PEG |
| EAN | 0074451174085 |
| Item UPC | 074451174085 |
| Color | MULTI COLOR |
| Assembled Dimensions (in) | 4.33" (H) x 5.91" (W) x 3.54" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 11.0 cm (H) x 15.0 cm (W) x 9.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.18 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.082 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 6.69" (H) x 5.93" (W) x 4.0" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 17.0 cm (H) x 15.06 cm (W) x 10.16 cm (L) |
| Case Pack QTY | 6.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.360963 |
| Case Pack Cube (m) | 0.01 |
| Case Pack Weight (lb) | 2.2 |
| Case Pack Weight (kg) | 1.0 |
| Case Pack Dimensions (in) | 6.18" (H) x 8.19" (W) x 12.32" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 15.7 cm (H) x 20.8 cm (W) x 31.3 cm (L) |
| Number Of Inners | 6.0 |
| Units Per Inner | 1.0 |
| Inner Description | 6 INNERS W/ 1 PCS |
| Batteries Required | Not Required |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|