WATER MAT
BS DB STITCH MAKING WAVES WATER MAT
17444-000
WATER MAT
17444-000
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 0 - 36 months |
| Style Number | 17444 |
|---|---|
| Version Number | 17444-000 |
| Material | 17444-000 |
| Brand | Bright Starts™ |
| Partnership | Disney Baby™ |
| Category | PLAY GYMS |
| SubCategory | WATER MAT |
| Color | AQUA |
| Assembled Dimensions (in) | 1.5" (H) x 15.98" (W) x 15.98" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 3.8 cm (H) x 40.6 cm (W) x 40.6 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 1.57 in (H) x 5.51 in (W) x 5.5 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 4.0 cm (H) x 14.0 cm (W) x 14.0 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.246 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.112 |
| Batteries Required | Not Required |
|---|