BABY PLASTIC PEG
BS DB STITCH TWIST_A_STITCH FIDGET TOY
17470-000-000-04-R
BABY PLASTIC PEG
17470-000-000-04-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 3 - 36 months |
| Style Number | 17470 |
|---|---|
| Version Number | 17470-000 |
| Material | 17470-000-000-04-R |
| Brand | Bright Starts™ |
| Partnership | Disney Baby™ |
| Category | BABY PEG TOYS |
| SubCategory | BABY PLASTIC PEG |
| EAN | 0074451174702 |
| Item UPC | 074451174702 |
| Color | MULTI COLOR |
| Assembled Dimensions (in) | 4.53" (H) x 3.78" (W) x 2.28" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 11.5 cm (H) x 9.6 cm (W) x 5.8 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.176 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.08 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 6.69" (H) x 5.63" (W) x 2.36" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 17.0 cm (H) x 14.3 cm (W) x 6.0 cm (L) |
| Case Pack QTY | 4.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.188806 |
| Case Pack Cube (m) | 0.005 |
| Case Pack Weight (lb) | 1.188 |
| Case Pack Weight (kg) | 0.54 |
| Case Pack Dimensions (in) | 6.42" (H) x 6.3" (W) x 8.07" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 16.3 cm (H) x 16.0 cm (W) x 20.5 cm (L) |
| Number Of Inners | 4.0 |
| Units Per Inner | 1.0 |
| Inner Description | 4 INNERS W/ 1 PCS |
| Batteries Required | Not Required |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|