BABY GIFT SET
BS DB STITCH TROPICAL TREASURES GIFT SET
17473-000-000-06-R
BABY GIFT SET
17473-000-000-06-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 3 - 36 months |
| Style Number | 17473 |
|---|---|
| Version Number | 17473-000 |
| Material | 17473-000-000-06-R |
| Brand | Bright Starts™ |
| Partnership | Disney Baby™ |
| Category | BABY BOX TOYS |
| SubCategory | BABY GIFT SET |
| EAN | 0074451174733 |
| Item UPC | 074451174733 |
| Color | MULTI COLOR |
| Assembled Dimensions (in) | 10.0" (H) x 11.81" (W) x 3.0" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 25.4 cm (H) x 30.0 cm (W) x 7.62 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.528 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.24 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 10.04" (H) x 2.68" (W) x 12.01" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 25.5 cm (H) x 6.8 cm (W) x 30.5 cm (L) |
| Case Pack QTY | 6.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 1.243187 |
| Case Pack Cube (m) | 0.035 |
| Case Pack Weight (lb) | 5.632 |
| Case Pack Weight (kg) | 2.56 |
| Case Pack Dimensions (in) | 10.55" (H) x 12.4" (W) x 16.42" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 26.8 cm (H) x 31.5 cm (W) x 41.7 cm (L) |
| Number Of Inners | 6.0 |
| Units Per Inner | 1.0 |
| Inner Description | 6 INNERS W/ 1 PCS |
| Batteries Required | Not Required |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|