BABY PLUSH PEG
BS SOOTHEMATE PLUSH TEETHER TOY_UNICORN
17487-000-000-06-R
BABY PLUSH PEG
17487-000-000-06-R
| Gender | Female |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 0 - 36 months |
| Style Number | 17487 |
|---|---|
| Version Number | 17487-000 |
| Material | 17487-000-000-06-R |
| Brand | Bright Starts™ |
| Category | BABY PEG TOYS |
| SubCategory | BABY PLUSH PEG |
| EAN | 0074451174870 |
| Item UPC | 074451174870 |
| Color | MULTI COLOR |
| Assembled Dimensions (in) | 10.0" (H) x 5.51" (W) x 1.97" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 25.4 cm (H) x 14.0 cm (W) x 5.0 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.048 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.022 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 10.16" (H) x 6.22" (W) x 1.97" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 25.8 cm (H) x 15.8 cm (W) x 5.0 cm (L) |
| Case Pack QTY | 6.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.230357 |
| Case Pack Cube (m) | 0.007 |
| Case Pack Weight (lb) | 1.034 |
| Case Pack Weight (kg) | 0.47 |
| Case Pack Dimensions (in) | 7.01" (H) x 5.75" (W) x 9.88" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 17.8 cm (H) x 14.6 cm (W) x 25.1 cm (L) |
| Number Of Inners | 6.0 |
| Units Per Inner | 1.0 |
| Inner Description | 6 INNERS W/ 1 PCS |
| Batteries Required | Not Required |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|