BATH TUBS
ING SYLVI FULL COMFORT 3 IN 1 TUB
17492-000-000-04-R
BATH TUBS
17492-000-000-04-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 0 - 24 months |
| Style Number | 17492 |
|---|---|
| Version Number | 17492-000 |
| Material | 17492-000-000-04-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | BATH |
| SubCategory | BATH TUBS |
| EAN | 0074451174924 |
| Item UPC | 074451174924 |
| Color | WHITE |
| Assembled Dimensions (in) | 7.68" (H) x 27.32" (W) x 16.93" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 19.5 cm (H) x 69.4 cm (W) x 43.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 2.2 |
| Weight of Product Alone (kg) | 1.000 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 7.87" (H) x 17.52" (W) x 27.36" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 20.0 cm (H) x 44.5 cm (W) x 69.5 cm (L) |
| Case Pack QTY | 4.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 2.813097 |
| Case Pack Cube (m) | 0.08 |
| Case Pack Cube (cm) | 79658.04 |
| Case Pack Weight (lb) | 11.088 |
| Case Pack Weight (kg) | 5.04 |
| Case Pack Dimensions (in) | 10.2" (H) x 17.32" (W) x 27.52" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 25.9 cm (H) x 44.0 cm (W) x 69.9 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 4 PCS |
| Batteries Required | Not Required |
|---|---|
| Battery 1 Included | Not Included |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|