SWING-FULLSIZE
BE 4 IN 1 CURIOUS COMFORT SWING FR
17500-000-000-01-R
SWING-FULLSIZE
17500-000-000-01-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 0 - 24 months |
| User Weight Range (lb) | 0 - 20 lb |
| User Weight Range (kg) | 0 - 9 kg |
| Style Number | 17500 |
|---|---|
| Version Number | 17500-000 |
| Material | 17500-000-000-01-R |
| Brand | Baby Einsteinโข |
| Category | SWINGS |
| SubCategory | SWING-FULLSIZE |
| EAN | 0074451175006 |
| Item UPC | 074451175006 |
| Color | BABY BLUE |
| Fashion | OCEAN EXPLORER |
| Collection | Ocean Explorers |
| Platform | SimpleComfort 2-in-1 |
| Assembled Dimensions (in) | 36.22" (H) x 34.25" (W) x 31.1" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 92.0 cm (H) x 87.0 cm (W) x 79.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 20.24 |
| Weight of Product Alone (kg) | 9.2 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 32.28" (H) x 23.23" (W) x 7.48" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 82.0 cm (H) x 59.0 cm (W) x 19.0 cm (L) |
| Case Pack QTY | 1.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 3.246195 |
| Case Pack Cube (m) | 0.092 |
| Case Pack Weight (lb) | 24.64 |
| Case Pack Weight (kg) | 11.2 |
| Case Pack Dimensions (in) | 32.28" (H) x 23.23" (W) x 7.48" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 82.0 cm (H) x 59.0 cm (W) x 19.0 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
| Batteries Required | Not Required |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL | GB |
|---|