POTTY
ING FULL COMFORT POTTY GREY
17504-091-000-04-R
POTTY
17504-091-000-04-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Child |
| User Age Range | 18 - 60 months |
| Style Number | 17504 |
|---|---|
| Version Number | 17504-091 |
| Material | 17504-091-000-04-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | POTTY TRAINING |
| SubCategory | POTTY |
| EAN | 0074451175044 |
| Item UPC | 074451175044 |
| Color | GREY |
| Assembled Dimensions (in) | 8.43" (H) x 11.26" (W) x 14.13" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 21.4 cm (H) x 28.6 cm (W) x 35.9 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 1.188 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.540 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 9.25" (H) x 13.86" (W) x 10.63" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 23.5 cm (H) x 35.2 cm (W) x 27.0 cm (L) |
| Case Pack QTY | 4.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 1.464746 |
| Case Pack Cube (m) | 0.041 |
| Case Pack Weight (lb) | 8.624 |
| Case Pack Weight (kg) | 3.92 |
| Case Pack Dimensions (in) | 14.96" (H) x 11.61" (W) x 14.57" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 38.0 cm (H) x 29.5 cm (W) x 37.0 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 4 PCS |
| Batteries Required | Not Required |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|