GATES
ING DOORWAY 34S SERIES HANDS FREE OPEN W
17550-200-000-01-R
| Gender | Unisex |
|---|
| User Age Group | Toddler |
|---|
| User Age Range | 6 - 24 months |
|---|
| Style Number | 17550 |
|---|
| Version Number | 17550-200 |
|---|
| Material | 17550-200-000-01-R |
|---|
| Brand | Ingenuity™ |
|---|
| Category | SAFETY |
|---|
| SubCategory | GATES |
|---|
| EAN | 0074451997547 |
|---|
| Item UPC | 074451997547 |
|---|
| Color | WHITE |
|---|
| Assembled Dimensions (in) | 33.27" (H) x 1.61" (W) x 35.47" (L) |
|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 84.5 cm (H) x 4.1 cm (W) x 90.1 cm (L) |
|---|
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
|---|
| Collapsed Dimensions (in) | 33.27 in (H) x 1.93 in (W) x 27.4 in (L) |
|---|
| Collapsed Dimensions (cm) | 84.5 cm (H) x 4.9 cm (W) x 69.5 cm (L) |
|---|
| Weight of Product Alone (lb) | 10.164 |
|---|
| Weight of Product Alone (kg) | 4.620 |
|---|
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 34.87" (H) x 28.25" (W) x 2.63" (L) |
|---|
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 88.58 cm (H) x 71.76 cm (W) x 6.68 cm (L) |
|---|
| Case Pack QTY | 1.0 |
|---|
| Case Pack Cube (ft) | 1.499511 |
|---|
| Case Pack Cube (m) | 0.042 |
|---|
| Case Pack Weight (lb) | 12.1 |
|---|
| Case Pack Weight (kg) | 5.5 |
|---|
| Case Pack Dimensions (in) | 34.87" (H) x 28.25" (W) x 2.63" (L) |
|---|
| Case Pack Dimensions (cm) | 88.58 cm (H) x 71.76 cm (W) x 6.68 cm (L) |
|---|
| Number Of Inners | 0.0 |
|---|
| Units Per Inner | 0.0 |
|---|
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
|---|
| Batteries Required | Not Required |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL | |
|---|
Products in this grouping
2 products