PLAY GYM
BS ROWDY RAINFOREST STOW_N_GO BALL PIT
17560-000
PLAY GYM
17560-000
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 6 - 36 months |
| Style Number | 17560 |
|---|---|
| Version Number | 17560-000 |
| Material | 17560-000 |
| Brand | Bright Starts™ |
| Category | PLAY GYMS |
| SubCategory | PLAY GYM |
| Color | MULTI COLOR |
| Assembled Dimensions (in) | 11.81" (H) x 31.5" (W) x 31.5" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 30.0 cm (H) x 80.0 cm (W) x 80.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 12.6 in (H) x 14.37 in (W) x 4.1 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 32.0 cm (H) x 36.5 cm (W) x 10.4 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 1.181 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.537 |
| Batteries Required | Not Required |
|---|