BABY BOX TOY
BS ROCKIN' CRAWLING CRAB PINK
17635-013-000-02-R
BABY BOX TOY
17635-013-000-02-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 6 - 36 months |
| Style Number | 17635 |
|---|---|
| Version Number | 17635-013 |
| Material | 17635-013-000-02-R |
| Brand | Bright Starts™ |
| Category | BABY BOX TOYS |
| SubCategory | BABY BOX TOY |
| EAN | 0074451998285 |
| Item UPC | 074451998285 |
| Color | PINK |
| Assembled Dimensions (in) | 5.98" (H) x 9.76" (W) x 4.45" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 15.2 cm (H) x 24.8 cm (W) x 11.3 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.576 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.262 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 6.81" (H) x 11.06" (W) x 4.76" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 17.3 cm (H) x 28.1 cm (W) x 12.1 cm (L) |
| Case Pack QTY | 2.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.506334 |
| Case Pack Cube (m) | 0.014 |
| Case Pack Weight (lb) | 2.741 |
| Case Pack Weight (kg) | 1.246 |
| Case Pack Dimensions (in) | 7.56" (H) x 10.0" (W) x 11.57" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 19.2 cm (H) x 25.4 cm (W) x 29.4 cm (L) |
| Number Of Inners | 2.0 |
| Units Per Inner | 1.0 |
| Inner Description | 2 INNERS W/ 1 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Required |
| Battery 1 Brand | Hi-W |
| Battery 1 Capacity (mAh) | 450 |
| Battery 1 Code | R03 |
| Battery 1 Included | For Demo Only |
| Battery 1 Life | 300.0 |
| Battery 1 Manufacturer | Guangzhou Tiger Head Battery Group Co., LTD |
| Battery 1 Qty | 3 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | AAA |
| Battery 1 Type | Carbon Zinc |
| Battery 1 Voltage | 1.5V |
| Battery 1 Weight (g) | 9.5 |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|