TEETHER
BE OE OPUS NATURAL RUBBER TEETHER
17781-000-000-06-R
TEETHER
17781-000-000-06-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 0 - 36 months |
| Style Number | 17781 |
|---|---|
| Version Number | 17781-000 |
| Material | 17781-000-000-06-R |
| Brand | Baby Einstein™ |
| Category | BABY PEG TOYS |
| SubCategory | TEETHER |
| EAN | 0074451177819 |
| Item UPC | 074451177819 |
| Color | BLUE |
| Assembled Dimensions (in) | 5.05" (H) x 3.56" (W) x 1.46" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 12.83 cm (H) x 9.04 cm (W) x 3.71 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.134 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.0607 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 6.0" (H) x 1.75" (W) x 4.0" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 15.24 cm (H) x 4.45 cm (W) x 10.16 cm (L) |
| Case Pack QTY | 6.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.193416 |
| Case Pack Cube (m) | 0.005 |
| Case Pack Weight (lb) | 1.712 |
| Case Pack Weight (kg) | 0.778 |
| Case Pack Dimensions (in) | 6.75" (H) x 4.5" (W) x 11.0" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 17.15 cm (H) x 11.43 cm (W) x 27.94 cm (L) |
| Number Of Inners | 6.0 |
| Units Per Inner | 1.0 |
| Inner Description | 6 INNERS W/ 1 PCS |
| Batteries Required | Not Required |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|