BABY PLASTIC PEG
BE OE TAKE ALONG TUNES JAMMIN JANET TOY
17782-000-000-06-R
BABY PLASTIC PEG
17782-000-000-06-R
| Gender | Female |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 3 - 36 months |
| Style Number | 17782 |
|---|---|
| Version Number | 17782-000 |
| Material | 17782-000-000-06-R |
| Brand | Baby Einstein™ |
| Category | BABY PEG TOYS |
| SubCategory | BABY PLASTIC PEG |
| EAN | 0074451177826 |
| Item UPC | 074451177826 |
| Color | PINK |
| Assembled Dimensions (in) | 5.0" (H) x 4.8" (W) x 1.1" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 12.7 cm (H) x 12.2 cm (W) x 2.8 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.341 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.155 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 7.52" (H) x 1.3" (W) x 5.91" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 19.1 cm (H) x 3.3 cm (W) x 15.0 cm (L) |
| Case Pack QTY | 6.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.254022 |
| Case Pack Cube (m) | 0.007 |
| Case Pack Weight (lb) | 2.948 |
| Case Pack Weight (kg) | 1.34 |
| Case Pack Dimensions (in) | 8.7" (H) x 6.22" (W) x 8.11" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 22.1 cm (H) x 15.8 cm (W) x 20.6 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 6 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Required |
| Battery 1 Brand | Hi-W |
| Battery 1 Capacity (mAh) | 940 |
| Battery 1 Code | R6 |
| Battery 1 Included | For Demo Only |
| Battery 1 Life | 96.0 |
| Battery 1 Manufacturer | Guangzhou Tiger Head Battery Group Co., LTD |
| Battery 1 Qty | 2 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | AA |
| Battery 1 Type | Carbon Zinc |
| Battery 1 Voltage | 1.5V |
| Battery 1 Weight (g) | 18.5 |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|