ROCKER
ING KEEP 3IN1 COZY ROCKER LINDEN AUS
17833-008-000-01-R
| Gender | Unisex |
|---|
| User Age Group | Toddler |
|---|
| User Age Range | 0 - 30 months |
|---|
| Style Number | 17833 |
|---|
| Version Number | 17833-008 |
|---|
| Material | 17833-008-000-01-R |
|---|
| Brand | Ingenuity™ |
|---|
| Category | SEATS |
|---|
| SubCategory | ROCKER |
|---|
| EAN | 0074451178335 |
|---|
| Item UPC | 074451178335 |
|---|
| Color | TAUPE |
|---|
| Assembled Dimensions (in) | 23.62" (H) x 19.69" (W) x 28.74" (L) |
|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 60.0 cm (H) x 50.0 cm (W) x 73.0 cm (L) |
|---|
| Weight of Product Alone (lb) | 6.028 |
|---|
| Weight of Product Alone (kg) | 2.740 |
|---|
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 19.92" (H) x 27.36" (W) x 5.35" (L) |
|---|
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 50.6 cm (H) x 69.5 cm (W) x 13.6 cm (L) |
|---|
| Case Pack QTY | 1.0 |
|---|
| Case Pack Cube (ft) | 1.688999 |
|---|
| Case Pack Cube (m) | 0.048 |
|---|
| Case Pack Weight (lb) | 8.36 |
|---|
| Case Pack Weight (kg) | 3.8 |
|---|
| Case Pack Dimensions (in) | 19.92" (H) x 27.36" (W) x 5.35" (L) |
|---|
| Case Pack Dimensions (cm) | 50.6 cm (H) x 69.5 cm (W) x 13.6 cm (L) |
|---|
| Number Of Inners | 0.0 |
|---|
| Units Per Inner | 0.0 |
|---|
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
|---|
| Power Source(s) | Battery |
|---|
| Batteries Required | Required |
|---|
| Battery 1 Included | Not Included |
|---|
| Battery 1 Life | 60.0 |
|---|
| Battery 1 Qty | 1 |
|---|
| Battery 1 Replaceable | Yes |
|---|
| Battery 1 Size | C |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL | AU |
|---|
Products in this grouping
2 products