FLOOR SEAT
BS LEARN TO SIT TERRAZO NEUTRAL
17913-000-000-02-R
FLOOR SEAT
17913-000-000-02-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Infant |
| User Age Range | 4 - 12 months |
| Style Number | 17913 |
|---|---|
| Version Number | 17913-000 |
| Material | 17913-000-000-02-R |
| Brand | Bright Startsโข |
| Category | MEALTIME |
| SubCategory | FLOOR SEAT |
| EAN | 0074451179134 |
| Item UPC | 074451179134 |
| Color | GREY |
| Platform | Learn-to-Sit 2 Position Floor Seat |
| Assembled Dimensions (in) | 12.4" (H) x 17.52" (W) x 22.05" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 31.5 cm (H) x 44.5 cm (W) x 56.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 4.72 in (H) x 17.32 in (W) x 22.6 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 12.0 cm (H) x 44.0 cm (W) x 57.5 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 3.432 |
| Weight of Product Alone (kg) | 1.560 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 18.11" (H) x 16.81" (W) x 4.63" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 46.0 cm (H) x 42.7 cm (W) x 11.75 cm (L) |
| Case Pack QTY | 2.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 1.945132 |
| Case Pack Cube (m) | 0.055 |
| Case Pack Weight (lb) | 10.56 |
| Case Pack Weight (kg) | 4.8 |
| Case Pack Dimensions (in) | 18.9" (H) x 10.04" (W) x 17.72" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 48.0 cm (H) x 25.5 cm (W) x 45.0 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 2 PCS |
| Batteries Required | Not Required |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|