BABY BOX TOY
BS SIT N SEE SAFARI FLOOR MIRROR
18079-000-000-06-R
BABY BOX TOY
18079-000-000-06-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 0 - 36 months |
| Style Number | 18079 |
|---|---|
| Version Number | 18079-000 |
| Material | 18079-000-000-06-R |
| Brand | Bright Starts™ |
| Category | BABY BOX TOYS |
| SubCategory | BABY BOX TOY |
| EAN | 0074451180796 |
| Item UPC | 074451180796 |
| Color | MULTI COLOR |
| Assembled Dimensions (in) | 6.3" (H) x 11.02" (W) x 8.27" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 16.0 cm (H) x 28.0 cm (W) x 21.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 7.09 in (H) x 11.02 in (W) x 2.0 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 18.0 cm (H) x 28.0 cm (W) x 5.0 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.385 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.175 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 10.0" (H) x 11.46" (W) x 2.05" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 25.4 cm (H) x 29.1 cm (W) x 5.2 cm (L) |
| Case Pack QTY | 6.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.895015 |
| Case Pack Cube (m) | 0.025 |
| Case Pack Weight (lb) | 5.368 |
| Case Pack Weight (kg) | 2.44 |
| Case Pack Dimensions (in) | 10.08" (H) x 11.81" (W) x 12.99" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 25.6 cm (H) x 30.0 cm (W) x 33.0 cm (L) |
| Number Of Inners | 6.0 |
| Units Per Inner | 1.0 |
| Inner Description | 6 INNERS W/ 1 PCS |
| Batteries Required | Not Required |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|