BABY BOX TOY
BE FLIP FOR ART
18080-000
BABY BOX TOY
18080-000
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 0 - 36 months |
| Style Number | 18080 |
|---|---|
| Version Number | 18080-000 |
| Material | 18080-000 |
| Brand | Baby Einstein™ |
| Category | BABY BOX TOYS |
| SubCategory | BABY BOX TOY |
| Color | MULTI COLOR |
| Assembled Dimensions (in) | 6.3" (H) x 11.02" (W) x 8.66" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 16.0 cm (H) x 28.0 cm (W) x 22.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 7.09 in (H) x 11.02 in (W) x 2.8 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 18.0 cm (H) x 28.0 cm (W) x 7.0 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.484 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.220 |
| Batteries Required | Not Required |
|---|