WALKER
BS DB MINNIE WALKER EXCL
18137-000-000-01-R
| Gender | Female |
|---|
| User Age Group | Infant |
|---|
| User Age Range | 6 - 12 months |
|---|
| Style Number | 18137 |
|---|
| Version Number | 18137-000 |
|---|
| Material | 18137-000-000-01-R |
|---|
| Brand | Bright Starts™ |
|---|
| Partnership | Disney Baby™ |
|---|
| Category | PLAYGEAR |
|---|
| SubCategory | WALKER |
|---|
| EAN | 0074451181373 |
|---|
| Item UPC | 074451181373 |
|---|
| Color | PINK |
|---|
| Assembled Dimensions (in) | 22.83" (H) x 27.95" (W) x 24.8" (L) |
|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 58.0 cm (H) x 71.0 cm (W) x 63.0 cm (L) |
|---|
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
|---|
| Weight of Product Alone (lb) | 7.348 |
|---|
| Weight of Product Alone (kg) | 3.340 |
|---|
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 29.13" (H) x 23.82" (W) x 4.13" (L) |
|---|
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 74.0 cm (H) x 60.5 cm (W) x 10.5 cm (L) |
|---|
| Case Pack QTY | 1.0 |
|---|
| Case Pack Cube (ft) | 1.66009 |
|---|
| Case Pack Cube (m) | 0.047 |
|---|
| Case Pack Cube (cm) | 47008.5 |
|---|
| Case Pack Weight (lb) | 9.9 |
|---|
| Case Pack Weight (kg) | 4.5 |
|---|
| Case Pack Dimensions (in) | 29.13" (H) x 23.82" (W) x 4.13" (L) |
|---|
| Case Pack Dimensions (cm) | 74.0 cm (H) x 60.5 cm (W) x 10.5 cm (L) |
|---|
| Number Of Inners | 0.0 |
|---|
| Units Per Inner | 0.0 |
|---|
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
|---|
| Batteries Required | Not Required |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL | BR |
|---|
Products in this grouping
2 products