PLAY YARD
BS POP N PLAYARD
27393-000-01P-01-R
PLAY YARD
27393-000-01P-01-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 6 - 24 months |
| Style Number | 27393 |
|---|---|
| Version Number | 27393-000 |
| Material | 27393-000-01P-01-R |
| Brand | Bright Starts™ |
| Category | BASSINET & PLAY YARDS |
| SubCategory | PLAY YARD |
| EAN | 0012914273937 |
| Item UPC | 012914273937 |
| Color | GREEN |
| Assembled Dimensions (in) | 26.38" (H) x 46.46" (W) x 53.86" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 67.0 cm (H) x 118.0 cm (W) x 136.8 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 37.4 in (H) x 8.27 in (W) x 8.3 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 95.0 cm (H) x 21.0 cm (W) x 21.0 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 10.714 |
| Weight of Product Alone (kg) | 4.870 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 38.58" (H) x 6.5" (W) x 6.5" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 98.0 cm (H) x 16.5 cm (W) x 16.5 cm (L) |
| Case Pack QTY | 1.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.942213 |
| Case Pack Cube (m) | 0.027 |
| Case Pack Weight (lb) | 12.274 |
| Case Pack Weight (kg) | 5.579 |
| Case Pack Dimensions (in) | 38.58" (H) x 6.5" (W) x 6.5" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 98.0 cm (H) x 16.5 cm (W) x 16.5 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
| Batteries Required | Not Required |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|