CHANGING PADS
ING CONTOURED CHANGING PAD
92147-000-000-06-R
CHANGING PADS
92147-000-000-06-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 0 - 24 months |
| Style Number | 92147 |
|---|---|
| Version Number | 92147-000 |
| Material | 92147-000-000-06-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| SubBrand | Summer by Ingenuity™ |
| Category | CHANGING PADS |
| SubCategory | CHANGING PADS |
| EAN | 0012914921470 |
| Item UPC | 012914921470 |
| Color | WHITE |
| Assembled Dimensions (in) | 3.25" (H) x 16.0" (W) x 32.0" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 8.25 cm (H) x 40.64 cm (W) x 81.28 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 3.35 in (H) x 15.75 in (W) x 31.9 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 8.5 cm (H) x 40.0 cm (W) x 81.0 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 1.034 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.47 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 7.95" (H) x 11.81" (W) x 6.3" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 20.2 cm (H) x 30.0 cm (W) x 16.0 cm (L) |
| Case Pack QTY | 6.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 2.373146 |
| Case Pack Cube (m) | 0.067 |
| Case Pack Cube (cm) | 67200.0 |
| Case Pack Weight (lb) | 12.32 |
| Case Pack Weight (kg) | 5.6 |
| Case Pack Dimensions (in) | 12.6" (H) x 16.54" (W) x 19.69" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 32.0 cm (H) x 42.0 cm (W) x 50.0 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 6 PCS |
| Batteries Required | Not Required |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|