BABY PLASTIC PEG
BS DB MINNIE MOUSE RATTLE ALONG BUDDY
10103-000-000-06-R
BABY PLASTIC PEG
10103-000-000-06-R
| Gender | Female |
|---|---|
| User Age Group | Child |
| User Age Range | 0 - 60 months |
| Style Number | 10103 |
|---|---|
| Version Number | 10103-000 |
| Material | 10103-000-000-06-R |
| Brand | Bright Starts™ |
| Partnership | Disney Baby™ |
| Technology | Oball™ |
| Category | BABY PEG TOYS |
| SubCategory | BABY PLASTIC PEG |
| EAN | 0074451101036 |
| Item UPC | 074451101036 |
| Color | PINK |
| Material Summary | 100% Plastic |
| Assembled Dimensions (in) | 3.94" (H) x 3.94" (W) x 3.94" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 10.0 cm (H) x 10.0 cm (W) x 10.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.088 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.04 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 7.5" (H) x 5.63" (W) x 4.0" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 19.05 cm (H) x 14.3 cm (W) x 10.16 cm (L) |
| Case Pack QTY | 6.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.274138 |
| Case Pack Cube (m) | 0.008 |
| Case Pack Cube (cm) | 7762.72 |
| Case Pack Weight (lb) | 1.188 |
| Case Pack Weight (kg) | 0.54 |
| Case Pack Dimensions (in) | 4.41" (H) x 9.41" (W) x 11.42" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 11.2 cm (H) x 23.9 cm (W) x 29.0 cm (L) |
| Number Of Inners | 6.0 |
| Units Per Inner | 1.0 |
| Inner Description | 6 INNERS W/ 1 PCS |
| Batteries Required | Not Required |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|