BABY PLASTIC PEG
BS OBALL HOLD MY OWN EASYGRASP PINEAPPLE
16759-000-000-06-R
BABY PLASTIC PEG
16759-000-000-06-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 0 - 36 months |
| Style Number | 16759 |
|---|---|
| Version Number | 16759-000 |
| Material | 16759-000-000-06-R |
| Brand | Bright Starts™ |
| Technology | Oball™ |
| Category | BABY PEG TOYS |
| SubCategory | BABY PLASTIC PEG |
| EAN | 0074451167599 |
| Item UPC | 074451167599 |
| Color | YELLOW |
| Material Summary | 100% Plastic |
| Assembled Dimensions (in) | 5.34" (H) x 3.35" (W) x 3.35" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 13.56 cm (H) x 8.5 cm (W) x 8.5 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.106 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.048 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 7.7" (H) x 5.6" (W) x 3.35" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 19.56 cm (H) x 14.22 cm (W) x 8.5 cm (L) |
| Case Pack QTY | 6.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.424529 |
| Case Pack Cube (m) | 0.012 |
| Case Pack Weight (lb) | 1.254 |
| Case Pack Weight (kg) | 0.57 |
| Case Pack Dimensions (in) | 8.5" (H) x 6.3" (W) x 13.7" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 21.59 cm (H) x 16.0 cm (W) x 34.8 cm (L) |
| Number Of Inners | 6.0 |
| Units Per Inner | 1.0 |
| Inner Description | 6 INNERS W/ 1 PCS |
| Batteries Required | Not Required |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|