TEETHER
BS SOOTHER PALS EASY_GRASP TEETHER TOYS
16762-000-000-04-R
TEETHER
16762-000-000-04-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 3 - 36 months |
| Style Number | 16762 |
|---|---|
| Version Number | 16762-000 |
| Material | 16762-000-000-04-R |
| Brand | Bright Starts™ |
| Category | BABY PEG TOYS |
| SubCategory | TEETHER |
| EAN | 0074451167629 |
| Item UPC | 074451167629 |
| Color | MULTI COLOR |
| Material Summary | 90% Plastic, 10% Plastic |
| Assembled Dimensions (in) | 4.0" (H) x 2.8" (W) x 1.3" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 10.16 cm (H) x 7.11 cm (W) x 3.3 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.119 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.054 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 6.69" (H) x 2.17" (W) x 6.02" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 17.0 cm (H) x 5.5 cm (W) x 15.3 cm (L) |
| Case Pack QTY | 4.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.206702 |
| Case Pack Cube (m) | 0.006 |
| Case Pack Weight (lb) | 1.078 |
| Case Pack Weight (kg) | 0.49 |
| Case Pack Dimensions (in) | 6.77" (H) x 6.54" (W) x 8.07" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 17.2 cm (H) x 16.6 cm (W) x 20.5 cm (L) |
| Number Of Inners | 4.0 |
| Units Per Inner | 1.0 |
| Inner Description | 4 INNERS W/ 1 PCS |
| Batteries Required | Not Required |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|