STROLLERS
ING 3DMINI CASHEW
17287-086-000-01-R
STROLLERS
17287-086-000-01-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Child |
| User Age Range | 6 - 48 months |
| Style Number | 17287 |
|---|---|
| Version Number | 17287-086 |
| Material | 17287-086-000-01-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | STROLLERS |
| SubCategory | STROLLERS |
| EAN | 0074451172876 |
| Item UPC | 074451172876 |
| Color | KHAKI |
| Material Summary | 45% Fabric, 40% Metal, 15% Plastic |
| Assembled Dimensions (in) | 38.98" (H) x 18.9" (W) x 35.43" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 99.0 cm (H) x 48.0 cm (W) x 90.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 13.0 in (H) x 9.5 in (W) x 44.0 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 33.02 cm (H) x 24.13 cm (W) x 111.8 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 10.582 |
| Weight of Product Alone (kg) | 4.810 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 43.9" (H) x 8.27" (W) x 7.68" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 111.5 cm (H) x 21.0 cm (W) x 19.5 cm (L) |
| Case Pack QTY | 1.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 1.612441 |
| Case Pack Cube (m) | 0.046 |
| Case Pack Weight (lb) | 12.98 |
| Case Pack Weight (kg) | 5.9 |
| Case Pack Dimensions (in) | 43.9" (H) x 8.27" (W) x 7.68" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 111.5 cm (H) x 21.0 cm (W) x 19.5 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
| Batteries Required | Not Required |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|