WATER MAT
BS DB WINNIE THE POOH SPLASH WATER MAT
17329-000
WATER MAT
17329-000
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 0 - 36 months |
| Style Number | 17329 |
|---|---|
| Version Number | 17329-000 |
| Material | 17329-000 |
| Brand | Bright Starts™ |
| Partnership | Disney Baby™ |
| Category | PLAY GYMS |
| SubCategory | WATER MAT |
| Color | MULTI COLOR |
| Material Summary | 85% Vinyl, 15% Plastic |
| Assembled Dimensions (in) | 1.26" (H) x 19.29" (W) x 13.7" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 3.2 cm (H) x 49.0 cm (W) x 34.8 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 1.57 in (H) x 5.71 in (W) x 5.5 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 4.0 cm (H) x 14.5 cm (W) x 14.0 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.257 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.117 |