BATHER
ING FOLDAWAY 2 POSITION BATHER PINK
17378-000-01P-03-R
BATHER
17378-000-01P-03-R
| Gender | Female |
|---|---|
| User Age Group | Infant |
| User Age Range | 0 - 6 months |
| Style Number | 17378 |
|---|---|
| Version Number | 17378-000 |
| Material | 17378-000-01P-03-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| SubBrand | Summer by Ingenuity™ |
| Category | BATH |
| SubCategory | BATHER |
| EAN | 0074451173781 |
| Item UPC | 074451173781 |
| Color | PINK |
| Material Summary | 78.7% Metal, 12.9% Plastic, 8.4% Fabric |
| Fill Material Summary | 96% Plastic, 4% Polyethylene Foam |
| Assembled Dimensions (in) | 13.19" (H) x 13.39" (W) x 23.03" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 33.5 cm (H) x 34.0 cm (W) x 58.5 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 3.15 in (H) x 12.99 in (W) x 13.8 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 8.0 cm (H) x 33.0 cm (W) x 35.0 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 2.431 |
| Weight of Product Alone (kg) | 1.105 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 13.07" (H) x 14.02" (W) x 2.6" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 33.2 cm (H) x 35.6 cm (W) x 6.6 cm (L) |
| Case Pack QTY | 3.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.945741 |
| Case Pack Cube (m) | 0.027 |
| Case Pack Weight (lb) | 9.68 |
| Case Pack Weight (kg) | 4.4 |
| Case Pack Dimensions (in) | 13.62" (H) x 8.46" (W) x 14.17" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 34.6 cm (H) x 21.5 cm (W) x 36.0 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 3 PCS |
| Batteries Required | Not Required |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|