BOOSTERS & CTHC
BS MY SPOT DISNEY BOOSTER STITCH EU
17453-047-000-03-R
BOOSTERS & CTHC
17453-047-000-03-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Child |
| User Age Range | 6 - 60 months |
| Style Number | 17453 |
|---|---|
| Version Number | 17453-047 |
| Material | 17453-047-000-03-R |
| Brand | Bright Starts™ |
| Partnership | Disney Baby™ |
| Category | MEALTIME |
| SubCategory | BOOSTERS & CTHC |
| EAN | 0074451174535 |
| Item UPC | 074451174535 |
| Color | TEAL |
| Material Summary | 60% Metal, 30% Plastic, 10% Fabric |
| Assembled Dimensions (in) | 8.19" (H) x 14.96" (W) x 14.5" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 20.8 cm (H) x 38.0 cm (W) x 36.83 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 15.55 in (H) x 6.89 in (W) x 6.5 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 39.5 cm (H) x 17.5 cm (W) x 16.5 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 1.496 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.680 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 8.46" (H) x 14.96" (W) x 14.09" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 21.5 cm (H) x 38.0 cm (W) x 35.8 cm (L) |
| Case Pack QTY | 3.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 1.859953 |
| Case Pack Cube (m) | 0.053 |
| Case Pack Cube (cm) | 52668.0 |
| Case Pack Weight (lb) | 6.49 |
| Case Pack Weight (kg) | 2.95 |
| Case Pack Dimensions (in) | 13.78" (H) x 14.96" (W) x 15.59" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 35.0 cm (H) x 38.0 cm (W) x 39.6 cm (L) |
| Number Of Inners | 1.0 |
| Units Per Inner | 3.0 |
| Inner Description | 1 INNERS W/ 3 PCS |
| Batteries Required | Not Required |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|