BABY PLUSH PEG
BS SAFARI BUDDIES SOFT BOOK
17469-000-000-06-R
BABY PLUSH PEG
17469-000-000-06-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 0 - 36 months |
| Style Number | 17469 |
|---|---|
| Version Number | 17469-000 |
| Material | 17469-000-000-06-R |
| Brand | Bright Starts™ |
| Category | BABY PEG TOYS |
| SubCategory | BABY PLUSH PEG |
| EAN | 0074451174696 |
| Item UPC | 074451174696 |
| Color | MULTI COLOR |
| Material Summary | 66% Fabric, 34% Plastic, 100% Polyester Fill |
| Assembled Dimensions (in) | 11.38" (H) x 7.48" (W) x 2.83" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 28.9 cm (H) x 19.0 cm (W) x 7.2 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.066 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.03 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 11.42" (H) x 7.56" (W) x 0.98" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 29.0 cm (H) x 19.2 cm (W) x 2.5 cm (L) |
| Case Pack QTY | 6.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.16362 |
| Case Pack Cube (m) | 0.005 |
| Case Pack Weight (lb) | 1.012 |
| Case Pack Weight (kg) | 0.46 |
| Case Pack Dimensions (in) | 6.14" (H) x 5.91" (W) x 7.8" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 15.6 cm (H) x 15.0 cm (W) x 19.8 cm (L) |
| Number Of Inners | 6.0 |
| Units Per Inner | 1.0 |
| Inner Description | 6 INNERS W/ 1 PCS |
| Batteries Required | Not Required |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|