DOOR JUMPER
BS DB POOH DOOR JUMPER
17477-050-000-03-R
DOOR JUMPER
17477-050-000-03-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Infant |
| User Age Range | 6 - 12 months |
| Style Number | 17477 |
|---|---|
| Version Number | 17477-050 |
| Material | 17477-050-000-03-R |
| Brand | Bright Starts™ |
| Partnership | Disney Baby™ |
| Category | PLAYGEAR |
| SubCategory | DOOR JUMPER |
| EAN | 0074451174771 |
| Item UPC | 074451174771 |
| Color | BLUE |
| Material Summary | 60% Metal, 30% Plastic, 10% Fabric |
| Assembled Dimensions (in) | 76.39" (H) x 16.9" (W) x 13.8" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 194.04 cm (H) x 42.93 cm (W) x 35.05 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 4.5 in (H) x 17.0 in (W) x 11.0 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 11.43 cm (H) x 43.18 cm (W) x 27.9 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 4.422 |
| Weight of Product Alone (kg) | 2.01 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 15.55" (H) x 10.28" (W) x 4.53" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 39.5 cm (H) x 26.1 cm (W) x 11.5 cm (L) |
| Case Pack QTY | 3.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 1.513591 |
| Case Pack Cube (m) | 0.043 |
| Case Pack Weight (lb) | 14.74 |
| Case Pack Weight (kg) | 6.7 |
| Case Pack Dimensions (in) | 16.81" (H) x 10.83" (W) x 14.37" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 42.7 cm (H) x 27.5 cm (W) x 36.5 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 3 PCS |
| Batteries Required | Not Required |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|