BOOSTERS & CTHC
BS POP N SIT CABANA SEAT CANOPY PINK
17543-013-000-02-R
BOOSTERS & CTHC
17543-013-000-02-R
| Gender | Female |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 6 - 36 months |
| Style Number | 17543 |
|---|---|
| Version Number | 17543-013 |
| Material | 17543-013-000-02-R |
| Brand | Bright Starts™ |
| Category | MEALTIME |
| SubCategory | BOOSTERS & CTHC |
| EAN | 0074451997851 |
| Item UPC | 074451997851 |
| Color | PINK |
| Material Summary | 60% Metal, 30% Plastic, 10% Fabric |
| Assembled Dimensions (in) | 15.35" (H) x 13.78" (W) x 17.72" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 39.0 cm (H) x 35.0 cm (W) x 45.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 15.55 in (H) x 6.89 in (W) x 6.5 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 39.5 cm (H) x 17.5 cm (W) x 16.5 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 4.07 |
| Weight of Product Alone (kg) | 1.850 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 15.75" (H) x 7.09" (W) x 6.73" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 40.0 cm (H) x 18.0 cm (W) x 17.1 cm (L) |
| Case Pack QTY | 2.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 1.003247 |
| Case Pack Cube (m) | 0.028 |
| Case Pack Weight (lb) | 10.45 |
| Case Pack Weight (kg) | 4.75 |
| Case Pack Dimensions (in) | 16.54" (H) x 7.48" (W) x 14.02" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 42.0 cm (H) x 19.0 cm (W) x 35.6 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 2 PCS |
| Batteries Required | Not Required |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|