BOUNCER
BS DB WINNIE THE POOH BOUNCER CLASSIC FR
17546-000-000-02-R
BOUNCER
17546-000-000-02-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Infant |
| User Age Range | 0 - 6 months |
| Style Number | 17546 |
|---|---|
| Version Number | 17546-000 |
| Material | 17546-000-000-02-R |
| Brand | Bright Starts™ |
| Partnership | Disney Baby™ |
| Category | SEATS |
| SubCategory | BOUNCER |
| EAN | 0074451175464 |
| Item UPC | 074451175464 |
| Color | GREY |
| Material Summary | 47% Plastic, 38% Metal, 15% Fabric |
| Assembled Dimensions (in) | 23.23" (H) x 20.47" (W) x 26.97" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 59.0 cm (H) x 52.0 cm (W) x 68.5 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 5.126 |
| Weight of Product Alone (kg) | 2.33 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 18.11" (H) x 20.08" (W) x 3.15" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 46.0 cm (H) x 51.0 cm (W) x 8.0 cm (L) |
| Case Pack QTY | 2.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 1.556105 |
| Case Pack Cube (m) | 0.044 |
| Case Pack Cube (cm) | 44064.0 |
| Case Pack Weight (lb) | 14.872 |
| Case Pack Weight (kg) | 6.76 |
| Case Pack Dimensions (in) | 21.26" (H) x 6.69" (W) x 18.9" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 54.0 cm (H) x 17.0 cm (W) x 48.0 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 2 PCS |
| Batteries Required | Not Required |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL | GB |
|---|